Polskie forum fanów serialu ,,Pingwiny z Madagaskaru - dołącz do naszej społeczności już dziś!


  Opowiadania humanizacja PzM

  Share

  Fan PzM 1/2

  Liczba postów : 12
  Reputacja : 0
  Join date : 08/10/2016
  Age : 32
  Skąd : Gliwice

  Opowiadania humanizacja PzM

  Pisanie by Fan PzM 1/2 on Nie Paź 30, 2016 10:06 pm

  Cześć,
  Tak jak obiecałem wrzucam dokument powiązany z opowiadaniami humanizacji PzM. Musiałem go trochę przerobić, tak by nie było w nim fragmentów, które mogłyby zaspoilerować opowiadania. Mam nadzieję, że treść za bardzo na tym nie ucierpi.

  Pozdrawiam,
  Mariusz

  Dokument "O uniwersum Humanizacji PzM"

  Pomiędzy uniwersum humanizacji PzM a oryginalnymi uniwersami (serialowe i filmowe), istnieją liczne różnice, ale i też nawiązania. Oto najbardziej widoczne i oczywiste nawiązania do oryginałów:
  1. W oryginale tytułowi bohaterowie są pingwinami, w humanizacji są członkami oddziału wojskowego Penguins (Pingwiny)
  2. W oryginale Julian, Maurice i Mort są lemurami, w humanizacji są powiązani z klubem muzycznym ,,Lemur”: Julian jest jego właścicielem, Maurice zarządcą, radcą prawnym
  i księgowym klubu, a Mort częstym bywalcem
  3. W oryginale Julian jest królem lemurów, w humanizacji nosi nazwisko King (ang.: król)
  4. W oryginale wielu bohaterów jest zwierzętami, w humanizacji noszą nazwiska kojarzące się z zwierzęciem (czasem dość luźnie), którym są w oryginale. Oto lista nazwisk:
  • Marlene Cathleen Otter (ang.: otter oznacza wydrę)
  • Barry Peter Frog (ang.:frog oznacza żabę)
  • Bolo i Lolo Gorilla (ang.: gorilla oznacza goryla)
  • Burt Patrick Huges (ang.:huges oznacza ogromny, aluzja do tego, że słonie są duże)
  • Roy Milo Horn (ang.: horn oznacza róg, które mają nosorożce)
  • Roger Stanley Gater (ang.: gater to skrót od aligater, oznacza aligatora)
  • Randy Sheep (ang.: sheep oznacza owcę)
  • Ted Bear (ang.: bear oznacza niedźwiedzia)
  • Fred Gregory Gray (ang.: gray oznacza szary, Fred w oryginale jest szarą wiewiórką; ponadto nazwisko Gray jest popularne w krajach anglojęzycznych)
  • Henrietta Irene Squirrel (ang.: squirrel oznacza wiewiórkę)
  • Dale Mark Snail (ang.: snail oznacza ślimaka)
  • Franky Pidgeot (ang.: pidgeot oznacza gołębia)
  • Rodzina Pato (hiszp.: pato oznacza kaczkę)
  • Marge Helen O’Possum/Mama (ang.: opossum oznacza oposa, celowo stylizowane na irlandzkie nazwisko)
  • Doris i Francis Dolphin (ang.: dolphin oznacza delfina)
  • Max Matthias Moonycat (ang.: moony cat oznacza księżycowego kota, tak Skipper nazywał Maxa w oryginale)
  • Felipe Ruben Armadillo/ de Kid (hiszp.: armadillo oznacza pancernika, ponadto używa ksywki de Kid, co w oryginale było jego imieniem)
  • Hunter Hope Love Seal (ang.: seal oznacza fokę)
  • Gomer i Bo Marmot (ang.: marmot oznacza świstaka)
  • Iwan Dimitrijowicz Belkow  (ros.: belka oznacza wiewiórkę)
  • Victoria Michelle Chicken (ang.: chicken oznacza kurczaka)
  5. Inni bohaterowie którzy w oryginale  byli zwierzętami, w humanizacji jeśli nie noszą nazwisk kojarzących się z ich zwierzęcymi odpowiednikiem, nawiązują do nich w inny sposób. A oto zestawienie:
  • Kendall Paul Winter, James  Zeno Straight, Logan Roman Carwick, Carlos Raphael Lopez tworzą zespół muzyczny The Beavers w humanizacji, w oryginale są bobrami (ang.: beaver oznacza bobra)
  • Postacie takie jak: Georgie Bunnies, Gina Rabbits i Izzy Flufy nie występują
  w oryginale pod takim imionami. Jednak w oryginale pojawiają się króliki. Nazwiska dziewcząt kojarzą się z królikami (ang.: bunny i rabbit oznaczają królika, a flufy oznacza puszysty, w stosunku do zwierzęcego futra). Ponadto dziewczyny są modelkami Playboya, które nazywane są króliczkami
  • Hans w oryginale jest maskonurem, w humanizacji należał kiedyś do oddziału Maskonurów
  • W oryginale Bulgotowi służą homary, w humanizacji jego sługusy służyli kiedyś w oddziale Lobsters (ang.: lobster oznacza homara), który został rozwiązany. Szef Homarów odbudował jednak oddział przy pomocy Bulgota, ale już nie Armii USA. Ponadto Szef Homarów ma ksywkę Red (ang.: red oznacza czerwony), w oryginale Bulgot zwracał się do homarów ,,Czerwony”.
  • W oryginale w Central Parku był ul szerszeni, w humanizacji jest gang Szerszeni
  • W oryginale pod Nowym Jorkiem mieszkały szczury, w humanizacji jest gang Szczurów
  6. W oryginale na czele szczurów stał Król Szczurów, w humanizacji szef gangu Szczurów nazywa się Rathford Royalez  alias Rat. Jak wiemy ,,rat” po angielsku oznacza szczura, natomiast po hiszpańsku ,,royal” oznacza królewski, a końcówka –ez (-es) jest popularna w hiszpańskich nazwiskach
  7. W oryginale Parker jest dziobakiem, w humanizacji miał w wojsku ksywkę Dziobak, zdarza się że postacie mają przezwiska jak w oryginale (Szeregowy, Kacza mama, Babcia wiewiórka, Mama, Łukaszek)
  8. Niektóre nawiązania do oryginalnych zwierząt są całkiem luźne, jak choćby to że Joey, Leonard i Parker pochodzą z Australii, w oryginale są kolejno: kangurem, koalą i dziobakiem, zwierzętami pochodzącymi z Australii
  9. Również w przypadku innych postaci  zachowano ich narodowość
  10. Czasem jedyne nawiązania do oryginalnych postaci są charaktery tych postaci

  Jeśli chodzi o różnice pomiędzy oryginalnymi produkcjami a humanizacją to są dość znaczące. A oto najważniejsze różnice:
  1. W humanizacji wiele odcinków po prostu nie miałoby racji bytu. Jednak daje to również możliwości do stworzenia czegoś nowego. To samo dotyczy niektórych postaci, które pojawiły się w oryginale, ale nie w humanizacji.
  2. W humanizacji to Skipper i Szeregowy są tymi wyższymi, a Kowalski i Rico tymi niższymi
  3. W humanizacji Julian jest tylko trochę wyższy od Maurice’a
  4. W oryginale Marlenka po wyjściu z zoo traciła nad sobą kontrolę i zmieniała się w Małą Stopę.  W humanizacji zrezygnowano z tego, jako że będąc człowiekiem musi częściej opuszczać miejsce zamieszkania (praca, zakupy, itp.), a takie utraty świadomości w życiu ludzkim byłyby mocno problematyczne (wiązałyby się to z agorafobią).
  5. W oryginale Xin Jen i Kuchikuchan wcielili się kolejno w: jednorożca Szeregowego i w Morta. W humanizacji Kuchikuchan wcielił się w guru swojej sekty, który rozbił wazę będącą więzieniem demona, a Xin Jen nie wciela się w nikogo.
  Odwołania do Madagaskaru: Pierwsza misja chłopaków w składzie: Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy miała miejsce na Madagaskarze. Julian natomiast był kiedyś na wakacjach na Madagaskarze. Zobaczył tam lemury i uznał, że to zabawne stworzenia. Dlatego postanowił nazwać swój klub ,,Lemur”.
  avatar
  Kowalski, opcje!

  Liczba postów : 924
  Reputacja : 2
  Join date : 16/04/2016
  Age : 17
  Skąd : Polska xD

  Re: Opowiadania humanizacja PzM

  Pisanie by Kowalski, opcje! on Pon Paź 31, 2016 5:04 pm

  Łał, jestem naprawdę pod dużym wrażeniem.
  Masz tego więcej? Bo czytałabym.


  _________________

  Fan PzM 1/2

  Liczba postów : 12
  Reputacja : 0
  Join date : 08/10/2016
  Age : 32
  Skąd : Gliwice

  Info o postaciach

  Pisanie by Fan PzM 1/2 on Pon Paź 31, 2016 5:42 pm

  Wrzucam info o postaciach, na razie o tych najważniejszych. Mogę później wrzucić info o innych postaciach albo kolejne opowiadanie. W zależności co będziesz chcieć.

  Pozdrawiam,
  Mariusz

  Dokument "Info o postaciach"
  Imię i nazwisko: Skipper Jefferson McKenzie Jr
  Stopień: kapitan
  Funkcja: dowódca
  Data i miejsce urodzenia: 4 lipca 1978 (38 lat), Miasto Nowy Jork, Stan Nowy Jork, USA
  Rodzina: Skipper Sr (ojciec, 71 lat), Samantha (matka,69 lat), Sanford (brat, 49 lat), Elizabeth (bratowa, 47 lat), Michael (bratanek, 21 lat), Charlotte (bratanica, 20 lat)
  Pojazd: samochodem Skippera jest BMW 428i Gran Coupe
  Wykształcenie: Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych w West Point
  Języki obce: hiszpański, francuski, duński, niemiecki biegle, parę zwrotów w różnych językach (głównie przekleństwa)
  Lubi: ryby, władzę, kawę, książka ,,Sztuka wojenna” autorstwa Sun Zi, hiszpańską gitarę, modele statków, naparstki z widokami PN USA
  Nie lubi: kucyki, hippisów, igieł i pacyfistów, Country
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Już od najmłodszych lat interesował się wojskiem. W końcu w pewnym sensie to ,,Rodzinny interes”, bo już jego przodkowie w XVIII wieku (którzy przybyli do Ameryki z Irlandii Północnej) służyli w wojsku amerykańskim. W liceum był najlepszym sportowcem i szefem klubu dyskusyjnego. W akademii wojskowej jego wykładowcą był Buck Ragout. Po ukończeniu studiów w West Point, jako młody podporucznik został przydzielony do ochrony ambasadora USA w Kopenhadze. Tam zaprzyjaźnił się z oficerem łącznikowym armii duńskiej, komandorem podporucznikiem Hansem Sorensenem. Tam poznał również Victorię Christiansen, z którą był zaręczony. Nie wiedział jednak, że w tej samej dziewczynie zakochany był Hans którą zazdrość tą umiejętnie maskował. W końcu Hans posunął się do największej podłości. Zabił Victorię i wrobił w to Skippera. Ten schronił się w ambasadzie, a później przy pomocy ambasadora i brata Sanforda opuścił Danię. Skipper wiedział, że za wszystkim stał Hans. I tak z przyjaciół stali się wrogami. Później Skipper brał udział w różnych misjach, przystając do elitarnego oddziału Comando Penguins. Podczas jednej z misji poznał Eugene’a Johna Kowalskiego i Ricardo ,,Rico” Rodrigueza, a także George’a Manfrediego i Jima Johnsona. Między czasie dwukrotnie awansował: na porucznika i kapitana. W czasie misji w Nikaragui Manfredi i Johnson zginęli (czy oby na pewno?). Później do ich oddziału dołączył Charles Alexander Williams III, młody Brytyjczyk, którego reszta zespołu nazywa po prostu: Szeregowy. Generalnie Skipper ma dobre relacje z rodziną. Przyjaźni się z komisarzem Pervisem McSlade’ m. Nie może się obejść bez kawy. Jeśli chodzi o życie uczuciowe, to Skipper był już nieszczęśliwie zaręczony. Później był związany z panną Kitką (dość krótko),powszechnie wiadomo, że czuje mięte do Marlenki. Mieszka razem z chłopakami z oddziału na I piętrze w mieszkaniu nr 6, w bloku 1. 

  Imię i nazwisko: Eugene John Kowalski
  Stopień: porucznik
  Funkcja: strateg, wytwórca broni
  Data i miejsce urodzenia: 14 marca 1981 (35 lat), Boston, Massachusetts, USA
  Rodzina: Stanisław ,,Stan” (ojciec, 66 lat), Margareth (matka 64 lata), Wirginia ,,Ginny”(siostra, 26 lat), Eleonor (macocha, 45 lat),Mark (przyrodni brat, 23 lata), Peter (przyrodni brat, 21 lat), Emily (przyrodnia siostra, 20 lat), Krystyna (babcia, 94 lata!), Roman (kuzyn, 31 lat), Damian (17 lat)
  Pojazd: Jest sknerą więc jeździ starym Fiatem 126p
  Wykształcenie: Massachusetts Institute of Technology (MIT), kierunki: Automatyka, chemia
  Języki obce: hiszpański, francuski, portugalski, polski (słabo),łacina (tyle ile trzeba), mandaryński
  Lubi: ryby, słodycze, naukę, grę na banjo, Country
  Nie lubi: brokuły, dentystów
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Urodził się w rodzinie wybitnego bostońskiego prawnika polskiego pochodzenia. Ojciec porzucił rodzinę gdy Kowalski miał 10 lat. Ożenił się ponownie, Kowalski nigdy tego ojcowi nie wybaczył. Ma babcie w Polsce, w Poznaniu. byłą oficer AK. Zawsze był dobrym uczniem, zwłaszcza lubił przedmioty ścisłe. Zaowocowało to tym, że skończył Liceum z dobrymi wynikami i dostał stypendium na prestiżowym MIT. W liceum był przewodniczącym klubu dyskusyjnego. Uczelnie ukończył w wieku 22 lat studiując dwa kierunki: automatykę i chemię. Później wstąpił do wojska, gdzie początkowo robił w dziale prac nad nowymi broniami. Z racji wyższego wykształcenia przyznano mu stopień oficerski podporucznika, z czasem awansował na porucznika. W bazie poznał Ricardo ,,Rico" Rodrigueza, który brał udział w ,misjach terenowych. Namówiony przez Rico postanowił wziąć udział w misji terenowej (no, dobra Rico powiedział mu: ,,Ty, Kowalski, ale ty w teren nie ruszysz?”. No, cóż wiecie jak to Polacy…). Podczas misji poznał Skippera McKenziego, a także Manfrediego i Johnsona, którzy zginęli w Nikaragui (chyba…). Po misji w Nikaragui poznał Charlesa Alexandra Williamsa III (Szeregowego). Jeśli chodzi o relacje z rodziną to jest w dobrych relacjach z matką i siostrą Ginny, które jako jedyne mówią (i jako jedyne mogą) do niego E.J. Generalnie jest w złych relacjach z ojcem z dwóch powodów: jeden to porzucenie przez ojca rodziny, drugi to fakt, że ojciec wciąż mu wypomina, że nie poszedł na prawo, gdyż wtedy mógłby pracować z nim. Nie znosi również macochy, starszej od niego tylko o 10 lat, nie przepada za dzieciakami macochy i ojca. Lubi swoją babcię mieszkającą w Polsce, gdyż ta przysyła mu i siostrze różne smakołyki. Nie lubi swoich imion, dlatego koledzy z oddziału mówią do niego Kowalski. Jeśli chodzi o życie uczuciowe, to kocha się w Doris, światowej sławy modelce. Mieszka razem z chłopakami z oddziału na I piętrze w mieszkaniu nr 6 w bloku 1.


  Imię i nazwisko: Ricardo Emanuel ,,Rico” Rodriguez
  Stopień: starszy chorąży sztabowy
  Funkcja: pirotechnik, mechanik samochodu, kierowca, pilot śmigłowca, kucharz
  Data i miejsce urodzenia: 31 października 1986 (30 lat), Los Angeles, Kalifornia, USA
  Rodzina: Maria (babcia, 72 lata), Jorge (wujek, 50 lat), Melinda (ciotka, żona Jorge, 50 lat), Jesus (kuzyn, 33 lata), Adam (kuzyn, 31 lat), Melanie ,,Mel” (kuzynka, 29 lat)
  Pojazd: kiedyś miał Mustanga, ale rozbił. Dziś dba o samochód służbowy czyli Hammera H1 Alpha, a także śmigłowiec służbowy
  Wykształcenie: LA College, a później szkoła podoficerska
  Języki obce: francuski (słabo), trochę japoński
  Lubi: wybuchy, broń, samochody, śmigłowce, balet, ryby (wręcz obsesyjnie), perkusje, Playstaion
  Nie lubi: poezji lirycznej (po prostu go mdli)
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Syn meksykańskich emigrantów. Rodzice zginęli w wypadku samochodowym, więc opiekę nad nim przejęła babcia, Maria. Od najmłodszych interesował się pirotechniką, samochodami, śmigłowcami i bronią. Nie uczył się jakoś rewelacyjnie, ale był świetnym sportowcem. W liceum dorabiał jako kucharz sushi u pana Tanaki. Był kapitanem drużynki pływackiej, przez jakiś czas w szkole grał w szachy, ale wyrzucono go po tym jak pobił przeciwników wszystkim co się da (szachownica, zegar, stół, krzesła, szachy, kij baseballowy?). Został zawieszony na dwa tygodnie. Po ogólniaku trafił do LA College na rok, później dostał się do szkoły podoficerskiej, dzięki stypendium sportowemu. W bazie wojskowej w Nevadzie poznał Kowalskiego, którego namówił do ,,pójścia w teren” (patrz wyżej). Na misjach z Kowalskim poznali Skippera, Manfrediego i Johnsona, którzy polegli w Nikaragui (czyżby?). Po misji w Nikaragui poznał Szeregowego. Rico nie rozstaje się ze swoim plecakiem, w którym trzyma cały sprzęt, często też jest obwieszony pasami amunicji, broń trzyma w wszelkich możliwych kieszeniach, a nawet w butach i skarpetkach. Nie licząc Skippera, babcia Maria i pan Tanaka to jedyne osoby które darzy szacunkiem. Raczej obojętny wobec wujka Jorge, ciotki Melindy i kuzynów Jesusa i Adama. W miarę dobrze dogaduje się z kuzynką Mel. Ma głos jak zawodowy palacz, chociaż nigdy nie palił papierosów .Nie ma dziewczyny… Mieszka razem z chłopakami z oddziału na I piętrze w mieszkaniu nr 6 w bloku 1.
  Imię i nazwisko: Charles Alexander Williams III (znany jako Szeregowy)
  Stopień: Szeregowy
  Funkcja: zwiadowca, snajper
  Data i miejsce urodzenia: 14 lutego 1991 (25 lat), Londyn, Wielka Brytania
  Rodzina: Charles Alexander II (ojciec, 55 lat), Patricia (matka, 53 lata), Nigel (wujek, 60 lat), Pamela ,,Pam” (ciotka, 52 lata), Neville (wujek, mąż Pam, 54 lata), Mindy (kuzynka, 24 lata), Millena (kuzynka, 24 lat), Private Jr (piesek, 2,5 roku)
  Pojazd: Szeregowego stać na sportową bryką. Jego samochód to Ferrari 488 GTB
  Wykształcenie: The London School of Economics and Political Science, kierunek: psychologia, ponadto roczny kurs wojskowy
  Języki obce: francuski, hiszpański
  Lubi: ryby, słodycze, piękne kobiety, sportowe samochody, swojego pieska PJ, herbatę, piłkę nożną (Chelsea Londyn), rugby
  Nie lubi: chamstwa, karaluchów, Bucka Rockguta
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Chłopak z bogatego domu, który postanowił bawić się w wojsko. Był ukochanym syneczkiem rodziców, któremu nic nigdy nie brakowało. Jego ojciec jest deweloperem, a matka posiada sieć salonów odnowy biologicznej. Rodzice założyli mu całkiem pokaźny fundusz powierniczy. W dzieciństwie ukończył kurs karate, w szkole był kapitanem drużynek piłki nożnej i rugby, był również przewodniczącym szkoły, klasy i klubu dyskusyjnego oraz królem balów szkolnych. Ukończył psychologię, w trakcie studiów dorabiał jako striptizer, później poszedł roczny kurs wojskowości. Jednym z jego brzydkich nałogów był hazard, często odwiedzał kasyna w Monako, gdzie poznał Felipe Armadillo, znanego jako de Kida, Portorykańczyka podróżującego wówczas po Europie. Razem byli nie do pokonania w bilarda (Szeregowy używał ksywki Pan Talon), robili liczne przekręty. Studia psychologiczne pomagały jemu i Kidowi, rozgryzać graczy. W końcu jednak Charles miał dość takiego życia, postanowił zatem wstąpić do wojska. Po szkoleniu poznał Skippera McKenziego, który dostrzegł w nim potencjał i zaproponował mu przystąpienie do ich oddziału. Zgodził się. Szeregowy ma bardzo dobre relacje z rodziną: rodzicami, ciotką Pam, wujkami Nigelem i Neville’m oraz kuzynkami Mindy i Milleną. Ma pieska Private Jr (PJ), Yorkshire Terriera, którego dostał od wujka Nigela. Twierdzi, że to pies tropiący. Szeregowy jest notorycznym podrywaczem, czym doprowadza Skippera do szału, chociaż kocha się w Shawnie Mirrows, stażystce w pobliskim szpitalu, lecz ta odtrąca go, gdyż nie chce być jego kolejną zdobyczą. Ma dobry kontakt z Julianem Kingiem oraz Masonem i Philem. Mieszka razem z chłopakami z oddziału na I piętrze w mieszkaniu nr 6 w bloku 1. Pierwszy zauważa, że Skippera i Marlenkę coś łączy, pierwszy też zauważa, że Maurice’owi podoba się Darla.


  Imię i nazwisko: Julian Washington King III
  Zawod: właściciel klubu ,,Lemur”, didżej, wodzirej
  Data i miejsce urodzenia: 30 czerwca 1986 (30 lat), Las Vegas, Nevada, USA
  Rodzina: Mortimer ,,Mort” (domniemany syn), Theresa (matka, 62 lata), Julian II (wujek, 59 lat)
  Pojazd: Julian lubi ekstra pojazdy. Ma samochód marki Koenigsegg CC Edition i motocykl Yamaha R1
  Wykształcenie: Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Jorku, Juilliard School (Został wydalony za imprezowanie)
  Języki obce: francuski (bo to język miłości…), taniec (bo to język ciała), muzyka (jest w końcu językiem uniwersalnym)
  Lubi: taniec, muzykę, imprezy, panny, mango, samochody
  Nie lubi: gdy ktoś tyka jego buty (Mort), ryb, niemieckiego Folku, bananów, roboty papierkowej
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Zawsze interesowała go muzyka. Był rozpieszczany przez rodziców. Gdy miał 7 lat, zmarł jego ojciec. Gdy skończył edukację otworzył klub ,,Lemur” w Nowym Jorku. Jako że nie interesują go sprawy papierkowe, zatrudnił do zarządzania klubem Maurice ‘a Waltersa. Jest weganinem. Parę miesięcy temu do jego drzwi, pewien chłopiec. Miał na imię Mort i twierdził, że jest synem jego i jednej z jego kochanek. Nie uwierzył, ale pozwolił mu zamieszkać z nim, bo stwierdził że Mort jest ładny i potrzebny mu przydupas. Ten się zgodził. Jeśli chodzi o relacje z rodziną, to zawsze przejmuje się tym, co powie jego matka (na szczęście mieszka daleko). Nie znosi swojego wujka, gdyż ten chciał po śmierci swojego brata pozbawić jego matkę rodzinnej firmy. Nie ma dziewczyny, jest niepoprawnym podrywaczem, kiedyś próbował umówić się z Marlenką, bez skutku. Podrywał także Darlę. Zakochał się w Zoe, którą jakiś czas nękał. Oddział Skippera poznał, gdy ci przegnali gang ,,Szczurów” z klubu ,,Lemur”. Gangsterzy próbowali wyłudzić haracz od Juliana. Później się okazało, że będą sąsiadami. Mieszka razem z Maurice’m i Mortem na I piętrze w mieszkaniu nr 8 w bloku 1.


  Imię i nazwisko: Maurice Lincoln Walters
  Zawod: zarządca klubu ,,Lemur”, radca prawny i księgowy
  Data i miejsce urodzenia: 1 stycznia 1971 (45 lat), Nowy Orlean, Luiziana, USA
  Rodzina: Jane (matka, 80 lat), Lawrence (zły brat bliźniak, 45 lat), Vivian (siostra, 48 lat), Simon (szwagier, 49 lat), Andrew Maurice (siostrzeniec, chrześniak 20 lat)
  Pojazd: jeździ samochodem marki Mercedes Benz-c-class. Julian nie pozwoliłby mu jeździć lepszym wozem od niego
  Wykształcenie: Uniwersytet Harvarda, kierunki: zarządzanie, prawo oraz finanse i rachunkowość
  Języki obce: suahili, hiszpański, francuski, haitański
  Lubi: jeść, spać, pieniądze, porządek
  Nie lubi: kaprysów Juliana
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Od dziecka był zawsze ułożony. W przeciwieństwie do swojego brata Lawrence’a, który był łobuzem. Jego brat z czasem trafił do poprawczaka, a później do więzienia. Miał zawsze najlepsze stopnie w szkole, był przewodniczącym klubu dyskusyjnego, co zaowocowało stypendium na Harvardzie. Po studiach odbył staż w dużej firmie transportowej, a później tam pracował przez 5 lat. Został zwolniony bo nowy kierownik, postanowił wprowadzić własną ekipę. Później pracował przez 3 lat w firmie handlującej żywnością w Kenii, gdzie nauczył się suahili. Co jakiś czas brat próbował wyłudzić pieniądze, niby to na ,,nowy start” po wyjściu z kicia. Kończyło się tak, że Maurice nie odzyskał pieniędzy, bo jego brat na rozrabiał i wracał do więzienia. Za drugim razem na wieść o tym, że ten idzie do więzienia, ojciec Maurice’a zmarł na zawał. Maurice nabrał się dwa razy, za trzecim odmówił. Ten znowu wrócił do więzienia. W wieku 35 lat założył własną firmę, która upadła przez jego brata po pięciu latach (to było po tym jak Maurice odmówił mu pożyczki), gdyż ten go okradł. Znalazł jednak pracę jako zarządca w klubie ,,Lemur”, którego właścicielem był młody didżej, Julian King. Do klubu dołączył później chłopiec Mort, domniemany syn Juliana. Poznał ekipę Skippera gdy ci uratowali ich przed gangiem ,,Szczurów”. Maurice przyjaźni się z Kowalskim. Co do relacji z rodziną to Maurice, często odwiedza swoją matkę w domu opieki społecznej na Florydzie. Jest w dobrych relacjach z siostrą Vivian, szwagrem Simonem i siostrzeńcem Andrew Maurice’m, będącym jego chrześniakiem. Jego największą zmorą (nie licząc Juliana), jest jego brat Lawrence. Jeśli chodzi o życie uczuciowe to jego pierwszą miłością była jego sąsiadka i rówieśniczka, Judith, wnuczka kapłanki wudu. Od niej nauczył się haitańskiego. Związek ten nie przetrwał próby czasu. W liceum i na studiach, miewał dziewczyny, lecz jego związki nie trwały zbyt długo. Uważa, że Darla to najładniejszą dziewczyną w kamienicy, ale wstydzi się jej to powiedzieć. Mieszka razem z Julianem i Mortem na I piętrze w mieszkaniu nr 8 w bloku 1.

  Imię i nazwisko: Mortimer Bo ,,Mort” Picklet
  Data i miejsce urodzenia: 1 września 2003 (13 lat), Miasto Nowy Jork, Stan Nowy Jork, USA
  Zawod: uczeń
  Rodzina: Julian King (domniemany ojciec, 30 lat),Anna Picklet (matka, 29 lat),Theresa (domniemana babcia, 62 lata), Julian II(domniemany dziadek cioteczny),
  Pojazd: Mort jeździ rowerkiem
  Wykształcenie: podstawowe
  Języki obce: hiszpański (nie przykłada się)
  Lubi: buty Juliana, Gameboya, muzykę, taniec, mango
  Nie lubi: jak ktoś (poza nim) dotyka butów Juliana, króliczków Playboya z mieszkania 10, chrupek serowych
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Jego matka jest tancerką. Gdy matka wyjechała na tournée po Europie, kazała mu iść do ojca, którym okazał się Julian King III, właściciel klubu ,,Lemur” i didżej. Stanął przed drzwiami mieszkania Juliana, zadzwonił do drzwi, otworzył mu Julian. Powiedział mu, że jest jego synem. Julian nie uwierzył, ale pozwolił mu zamieszkać z nim, bo stwierdził że Mort jest ładny i potrzebny mu przydupas. Pomimo, że Julian wciąż na niego krzyczy, ten i tak go uwielbia (a zwłaszcza jego buty). Lubi też ekipę Skippera i Marlenkę. Podkochuje się w Ramonie, przyjaźni się z jej braćmi: JJ, Bradleyem i Samuelem. Mieszka razem z Julianem i Maurice’m na I piętrze w mieszkaniu nr 8 w bloku 1.

  Imię i nazwisko: Marlene Cathleen Otter
  Data i miejsce urodzenia: 12 sierpnia 1986 (30 lat), Detroit, Michigan, USA
  Zawod: instruktorka pilatesu
  Rodzina: Anthony (ojciec, 60 lat), Maria (matka, 60 lat), Arlette (siostra, 28 lat), Timothy (brat, 32 lata), Oscar (dziadek, 85 lat), Henry (kuzyn, 34 lata), trzech szwagrów (byli mężowie Arlette)
  Pojazd: Marlenka jeździ samochodem marki Alfa Romeo Giulietta
  Wykształcenie: College, kierunek: wychowanie fizyczne
  Języki obce: hiszpański, niemiecki
  Lubi: gimnastykę, owoce morza, hiszpańską gitarę
  Nie lubi: Arlette, Rhondy, natręctwa (Stacy i Becky)
  Zaszeregowanie: Dobro
  Krótka nota: Od najmłodszych lat zawsze uwielbiała gimnastykę. Należała do szkolnej drużyny gimnastycznej, zdobyła wiele trofeów, należała do klubu dyskusyjnego, była cheerleaderką. Zawsze była (i jest ) silną, niezależną kobietą. Od zawsze skonfliktowana ze młodszą siostrą, Arlette, gdyż nie podoba się jej styl bycia (trzech byłych mężów), podczas gdy Marlenka jest porządną dziewczyną. Wciąż marzy, że spotka tego jedynego, który zagra dla niej na hiszpańskiej gitarze. Przyjaźni się z Darlą, Carol i Jillian. Kiedyś chodziła z Fredem, ale stwierdziła, że do siebie nie pasują. Podkochiwała się w Antonio, ale ten nie zwracał na nią uwagi. Czuje mięte do Skippera, choć na razie się do tego przyznać. Jest bardzo miła, przyjacielska i kontaktowa, lubi pomagać innym. Jest wygadana i pyskata, ma duszę romantyczki, bywa często naiwna. Mieszka na I piętrze w mieszkaniu nr 5 w bloku 1.
  avatar
  Kowalski, opcje!

  Liczba postów : 924
  Reputacja : 2
  Join date : 16/04/2016
  Age : 17
  Skąd : Polska xD

  Re: Opowiadania humanizacja PzM

  Pisanie by Kowalski, opcje! on Wto Lis 01, 2016 3:18 pm

  Kurczę... Jestem pod coraz większym wrażeniem, naprawdę.
  Jeśli możesz to wrzuć i nowe info i opowiadanie.


  _________________

  Sponsored content

  Re: Opowiadania humanizacja PzM

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to Pon Mar 19, 2018 2:22 am